cyklistika
Fashion,  Lifestyle,  Road cycling,  Urban cycling

Pojďte do toho šlapat se mnou!

Je tomu už nějaký pátek, co jsem založila skupinu Holkynakolevpraze. Přesně to bylo 5. října 2015. Za tu dobu se lecos událo v mém osobním i pracovním životě.

Změnilo se ale i pár věcí v mém cyklistickém světě. Začala jsem používat Stravu – aplikaci, kterou si měřím svoje vyjížďky. Strava dokáže měřit ujeté kilometry, rychlost i fyzické výkony, a taky umožňuje sledovat aktivity druhých. Je to v podstatě taková sociání síť pro cyklisty, běžce či plavce.

Potkala jsem toho nejlepšího klukanakolevpraze, díky kterému jsem přesedlala na lehčí a rychlejší silniční kolo, které používám na svižnější jízdy a delší trasy mimo centrum Prahy. Naučila jsem se “nosit” cyklistickou přilbu i k šatům do města, a na výkonnostní projížďky si pořídila profi cyklo oblečení a ovládla jízdu v tretrách.

Za tu dobu, potkávám v ulicích našeho hlavního města, víc a víc holek na kole! O to větší sympatie a obdiv, pak mají všechny mámy a tátové na kole v Praze, kteří vezou svoje dítka vzadu na sedátku do školy. Cyklistika ve městech se rozvíjí, a to nejen díky Rekolům. Zároveň, ale dost často dochází k situacím, kdy si ať už řidiči aut, chodci nebo i my cyklisté sami nevíme rady. Je proto na čase s tím něco dělat.

Holky, mámy, messangerky, rozvoznice jídel!

Přijďte se se mnou podělit o své zkušenosti a příběhy z ulic velkoměsta. Budu na vás čekat v neděli 23. září na palubě Altenburgu 1964 u příležitosti Re_cycle FleaMarketu.

Ty nejzajímavější přepíšeme, nafotíme a publikuju je na svém blogu a Instagramu.

PS: Hledej stánek s vintage cyklo dresy Guineapigjerseys!

cyklistika
Road cycling in vintage style