Road cycling

Výzva #500k

Redbull a Rekola se spojily a vyzvali celé Česko k zapojení se do (nejen) cyklistické výzvy s názvem 500 K. Spolu s českou bikesharingovou službou Rekola loni v létě rozjeli dvouměsíční výzvu, která byla založena na hromadném ujetí 500 000 kilometrů na kolech, potažmo koloběžkách a dalších alternativních prostředcích.

Já jsem se zapojila až po té, co mě do výzvy “namočil” přítel, který si umanul, že ujede nejvíc kilometrů a vyhraje tak hlavní výhru: “Zájezd pro 2 osoby na Red Bull Rampage do Spojených států!“. Ze začátku jsem jezdila jen proto, abych ho podpořila. Jezdili jsme spolu většinou o víkendech, a přes týden každý zvlášť, jak jsme se dostali domů z práce. Jak už to tak bývá, soutěže jsou většinou hodně motivující, obzvlášť takové, kde jeden překonává druhého. V aplikaci Rekol byl průběžně vidět žebříček všech “jezdců a jezdkyň” a tak to byla opravdu challenge “kdo z koho”  Nakonec, i já jsem výzvě totálně propadla, a řekla si, že budu 1. holka s největším počtem ujetých kilometrů. Soutěž skončila, přítel vyhrál, a odletěli jsme do Ameriky na extrémní závody horských kol v poušti ve městě Virgin, státě Utah. Byl to absolutně úžasný a nezapomenutelný zážitek.

“Ve #vyzva500k jsem si umanula, že budu holka s největším počtem ujetých kilometrů! Skončila jsem na celkovém 15. místě a mezi děvčaty na 2. místě s 1049 km. Což mě neskutečně těší!“  (Rozhovor na Instagramu Rekola)

Více o Redbull výzva 500K…