Road cycling

Největší ženský tým v historii L’Etape!

Tři, dva, jedna, start! Tenhle povel nejspíš uslyšíme, až budeme seřazeny na startovní čáře a budou se nám nervozitou potit ruce na řídítkách našich milovaných silniček. Ani jedna z nás by si před rokem nepomyslela, že jednou budeme společně závodit jako jeden tým pod jménem Holky na kole!

Proč L’Etape?

Jasně, je tu sice řeč o amatérských závodech, ale myslíme si, že právě u závodění hobíků, jak se s oblibou neprofesionálním sportovcům přezdívá, je zapálení pro věc mnohdy větší a může být i zážitkem na celý život. To, že někdo umožní hobíkovi zúročit jeho pravidelné vyjížďky a pocítit na vlastní kůži atmosféru podobnou Tour de France je opravdu velkým zadostiučiněním.

Komunita holek

Překonávání osobních limitů, dobrodružství, svoboda, radost i bolest. Obrovská energie i pocit vysílení, neopakovatelné momenty, setkávání se, vzájemná podpora, ale taky pokec u kafe s dortem. Právě silniční cyklistika je ta vášeň, která nás spojila dohromady a vytvořila komunitu holek, které to vnímají stejně.

V poslední době se díky pandemii náš pohled na svobodu podstatně změnil. I nás tato situace zasáhla a znemožnila nám potkávat se a organizovat společné akce, tak jak bychom si přály. Chystaly jsme se na cyklo pobyt do Olomouce a Brna, abychom se potkaly s našimi lokálními ambasadorkami a jely se společně projet na kole i v dalších koutech České republiky.

Doufáme však, že kolo jako individuální formu dopravy, pomocníka na krátké vzdálenosti a nástroj naší svobody nám snad nikdo vzít nemůže a letos se jako cyklistický tým Holky na kole zůčastníme 1. ročníku závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France.

Foto Barbora Linková

Zažij atmosféru závodu Tour de France!

Závod L’Etape Czech Republic by Tour de France je příležitostí stát se na jeden den Saganem, Froomem nebo Contadorem. Je to závod o žlutý dres na 130 nebo 90 kilometrů. Jsou to vrchařské a sprinterské prémie o zelený a puntíkatý dres. Ale může to být i pohodová vyjížďka. Záleží jen na tobě, jak to pojmeš. Medaili máme pro každého, kdo dokončí. Start a cíl v Praze, trasy vedoucí po uzavřených silničkách krásného Křivoklátska, Berounska a Českého krasu.

Holkám na kole tak 5. června odstartuje další etapa života! Vydáme se na 87,5 km dlouhou trasu. Pro některé z nás bude závodění premiéra, ale my věříme, že to společně zvládneme. I holky přece mají šanci ujet závodní etapu! Naším cílem není získat vrchařskou nebo sprinterskou prémii, ale závod si jako holčičí tým hlavně pořádně užít.

Počátkem jara zahájíme tréninkové vyjížďky a budeme se na závod společně připravovat. Pilovat jízdu v balíku a učit se, jak si rozvrhnout síly, abychom zdárně dojely až do cíle. Členky týmu představujeme na našem Instagramu @holkynakolevpraze.

Výzva pro všechny holky!

Nakonec tu proto máme jednu výzvu pro všechny holky, které jezdí na kole.

„Holky, přidejte se k nám a pojďme společně vytvořit nejpočetnější ženský tým v historii české L’Etape!“

*Zaregistruj se do týmu Holky na kole a získej 20% slevu na startovné! Pro výhodnou nabídku vyplň formulář níže. Nabídka platí pouze pro ženy do 30. dubna 2021.