cycling women
Lifestyle,  Road cycling

Holky na kole & REPETE

V polovině července odstartovaly sportovní silniční vyjížďky pouze pro ženy. Úterky se tak staly symbolickým dnem v týdnu pro Holky na kole. 

Není tomu tak, že bychom mezi námi děvčaty kluky nechtěly, ale je nám zkrátka příjemnější se během společné vyjížďky nehonit za rekordy a vychutnávat si jízdu s ohledem na každou z nás.

Pro holku, která s cyklistikou teprve začíná je důležité obklopit se cyklistkami, které už mají na kole něco naježděno, ale taky holkami, se kterými se může ztotožnit a probrat společně všechny otázky a nejasnosti, které na začátku má.

Potřebuje takovou skupinu, kde si nebude připadat sama, bez podpory druhých a bez šance vyrovnat se ostatním. A nenechte se zmást, slušivá uplá lycra ještě neříká nic o tom, že jezdíte jako profík s průměrem 30 km/h. To ani není účelem těchto vyjížděk, ikdyž se samozřejmě snažíme ve výkonnosti společně posouvat.

Nikdy ale není málo času to na, bychom se zastavily a udělaly si společnou fotku na hezkém místě nebo na to, abychom jely výletním tempem a povídaly si. Daly si za odměnu pauzu na něco dobrého. Návraty z vyjížděk jsou často pozdě večer za tmy, ale i na už jsme si zvykly 😉

První série 4 vyjížděk Holky na kole & Repete je za námi. Do konce srpna ve spolupráci s Repete Cycles v Moravské ulici na Vinohradech zbývají ještě dvě silniční vyjížďky. Termíny vyjížděk najdete vždy v aplikaci Strava v cycling clubu Holky na kole.

S příchodem podzimu a ubývání světla bude plánování náročnější, ale jsem si jistá, že bude na co se těšit!

„Enjoy your ride moments, girls!“ Jana Trávníčková, Holky na kole.